Öğleden sonraları denizden hafif hafif esen rüzgar, tatlı bir serinlik katar Kuşadası`na. Denize sırtınızı dönüp iç kısımlara doğru ilerlediğinizde, yaz aylarında günün neredeyse her saati kalabalık muhteşem bir çarşıyla karşılaşırsınız. Kuşadasının akşam saatlerinde ise farklı bir havası vardır. İsmi normalde Güvercinadası olmasına rağmen kulanılan adı Kuşadası`dır. Kuşadası turizm odaklı bir bölgedir, yüzbinlerce kişiyi ağırlayan Kuşadası limanı, Efes Antik Kent`e ve İzmir Adnan Menderes hava limanına yakınlığı ilçenin kaderini turizme bağlamıştır.

 

Dilek Yarımadası Milli Parkı 27.675 hektarlık bir alan üzerinde konumlanmıştır. Karşısında Yunan adaları bulunmaktadır. Samsun Dağlarının, Ege Denizi`ne uzanan son bölgesidir. Yaklaşık 650 metre yüksekliğideki yarımadanın en yüksek yeri Milli Parkın ismini aldığı Dilek Tepe`sidir ve 1237 metre yüksekliğindedir. Ayrıca bu alan nesli tükenmekte olan canlıları ve endemik türleri barındırmaktadır. Bu nedenle uluslararası bir önemi sahiptir.

Gayrimenkul Satın Almak İstiyorum!
Kuşadası Resimleri
Web sitesini en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerezlere izin vermiş olursunuz.
0090 536 937 38 47